نشست خبری رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک با اصحاب رسانه

ارسال شده در: اخبار | 0
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: سرانه فضای سبز این کلانشهر به ازای هر نفر ۲۳ متر است که نسبت به میانگین کشور مطلوب است، اما فضای سبز شهر اراک به لحاظ پراکندگی نامتوازن است به طوری که در منطقه یک شهرداری اراک فضای سبز بسیار زیاد است اما در منطقه ۲ که مرکز شهر را در بر می‌گیرد، فضای سبز چندانی وجود ندارد.وی در ادامه افزود: پارک دانشجو به عنوان یکی از پارک های مهم شهر اراک متاسفانه از ابتدای احداث دارای معابر خاکی بوده، لذا از آنجا که بازپیرایی بوستان های سطح شهر، یکی از اقدامات جدی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در سال جاری می باشد، عملیات بهسازی و سنگ فرش معابر و همچنین رسیدگی به فضای سبز این بوستان در دست اجرا می باشد‌.
احمد حسنی افزود: ایجاد روشنایی پارک‌های کلانشهر اراک از اوایل امسال در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک کلید خورد و هم اکنون عملیات روشنایی پارک امیرکبیر، خیبر، آزادی و شهید باهنر در دست اجرا می باشد.
وی ادامه داد: ضدعفونی و گندزدایی نمودن محیط و وسایل بازی کودکان و تجهیزات ورزشی، همه روزه انجام می‌شود و هیچ گونه نگرانی در استفاده از فضای پارک ها برای همشهریان وجود ندارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک اضافه کرد: ساخت ۲ پارک باغ ایرانی در انتهای خیابان هپکو و در مجاورت بیمارستان سینا به مساحت ۴ هکتار و یک پارک بزرگ هم در منطقه کرهرود آغاز شده و پیمانکاران این طرح‌ها نیز انتخاب شده‌اند.
حسنی همچنین تاکید کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۳۷۸ هکتار فضای سبز در اراک وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد از آب مورد نیاز برای آبیاری این فضا از چاه‌های آلوده تامین و تنها ۱۰ درصد از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود که تا ۲ سال آینده مقدمات حذف این مقدار نیز فراهم می‌شود.
وی اصلاح معابر پارک‌های مختلف اراک از قبیل دانشجو، معلم، آزادی، کلاله و نصب، تعمیرات و راه‌اندازی آب‌نمای بوستان های بهاران ، ملت ،آفتاب ، امیر کبیر ، رنگین کمان ، شهید محمدی ، احسان ، آویشن ، بانوان ، شهید باهنر ، شهدای گمنام ، جنت ،  رودکی ، شهر ، جوادیه ، مسافر ، لاله ، غدیر ، مسجد امام جواد (ع) ، نسترن و میادین آزادگان ، سرداران ، شهدا ، ارگ ، نماز،شورا و پرستار را از دیگر اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک در سال جاری برشمرد و تاکید کرد: درحال حاضر ۹۰ درصد از آبنماهای میادین و بوستان های سطح شهر بهسازی و فعال هستند.
حسنی احیای قنوات سطح شهر از جمله قنات وزیری، خان حاکم و سپهداری را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و افزود: در حوزه سیما و منظر شهری عملیات نقاشی دیواری به صورت جدی در دست اجرا می باشد، بطوری که از ابتدای سال ۹۹ تاکنون می توان به نقاشی دیواری های انجام شده در خیابان شهید شیرودی، ساختمان سده واقع در بلوار کربلا، نقاشی دیواری انجام شده در منطقه کرهرود، پایانه مسافربری شهر مهاجران واقع در میدان انقلاب،اشاره نمود.
وی همچنین یکی دیگر از اقدامات مهم این سازمان در حوزه رسیدگی به مناطق کم برخوردار سطح شهر را، پله گذاری و نرده گذاری معابر صعب العبور کوی ولیعصر(عج) عنوان کرد و افزود: این اقدام برای تردد آسان ساکنین این شهرک به ویژه در فصل سرما، انجام شده که امید است مورد رضایت ساکنین قرار گرفته باشد.
احمد حسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اجرای پروژه نورپردازی را یکی از اقدامات این سازمان در حوزه زیباسازی منظر شهری برشمرد و گفت: اولین پروژه در حوزه نورپردازی مبلمان و تجهیزات شهری، نورپردازی تقاطع غیرهمسطح شریعتی بوده که در ۲ فاز اجرایی شده، همچنین مناقصه نور پردازی ۵ پل دیگر در شهر اراک انجام و پیمانکار آن نیز مشخص شده و تا پایان سال جاری ۵ پل دیگر نیز نورپردازی می شوند، همچنین نورپردازی خیابان شهدا تا میدان هفت تیر، نیز در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک، جمع آوری زوائد بصری، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و اصناف و همچنین حکاکی بر روی تنه درختان خشک شده سطح شهر را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد.
وی در خصوص المان میدان شهدا نیز گفت: در بحث رسیدگی به المان های شهری، اخیرا یک کمیته متشکل از افراد متخصص در حوزه المان ها و مبلمان شهری و با مسئولیت معاونت شهرسازی شهرداری تشکیل شده و طی برگزاری چندین جلسه کارشناسی، طرح های مربوط به المان میدان شهدا بررسی گردیده و با توجه به اجرای پروژه پیاده راه امیرکبیر، المان میدان شهدا جمع آوری و المان جدید جانمایی می شود، لذا باید گفت الویت نخست شهرداری در بحث رسیدگی به المان های میادین، المان میدان شهدا و سپس میدان سرداران می باشد.
قسمت گفتگوها بسته شد.