نقطه مطلوب در فضای سبز اراک رضایتمندی شهروندان است

ارسال شده در: اخبار | 0

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک تاکید کرد: نواقص و کمبودهای موجود در بخش فضای سبز اراک در کنار ارائه خدمات، پیگیری می شود که با برنامه ریزی های موثر و هدفمند می توان به شرایط مطلوب و مورد انتظار شهروندان نزدیک شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک، محمدرضا کشاورزیان در برنامه تلویزیونی رصد(شبکه آفتاب) گفت: یکی از کاربردهای فضای سبز ایجاد فضای روانی آرام برای شهروندان است.

وی ادامه داد: بصورت کلی از نظر سرانه در شرایط استاندارد فضای سبز قرار داریم ولی در بخش هایی از اراک نیاز به توسعه فضای سبز داریم.

کشاورزیان با تاکید بر اهمیت رضایتمندی شهروندان از وضعیت پارک ها بیان کرد: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته فضای سبز مناسبی در اراک موجود است و کیفیت تقریبا در حد مطلوب است.

وی در خصوص تعداد پارکهای اراک نیز بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۲۶ پارک در اراک وجود دارد که شامل پارک در مقیاس همسایگی، محله ای، منطقه ای و شهری و فرا شهری است.

وی اظهار کرد: پارک امیر کبیر با توجه به موقعیت جغرافیایی امکان تبدیل شدن به مناسب ترین پارک در سطح شهر و شهرهای اطراف را دارد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک ادامه داد: در بحث روشنایی بررسی های دوره ای انجام و نواقص رفع می شود، باتوجه به تاکید شهردار بر اصلاح روشنایی این اقدام به صورت ویژه تر بررسی و رفع مشکل روشنایی سه پارک امیرکبیر، آزادی و پارک شهر رفع در دست اقدام است و در این راستا یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان جهت خرید کابل هزینه شده و عملیات اجرایی کابل کشی در روز آینده آغاز می گردد.

کشاورزیان در ادامه گفت: طبق تفاهم با جهاد دانشگاهی باز طراحی چند پارک در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به طور حتم اکثر پارک ها پاسخگوی نیازهای شهروندان نیست و در تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب هستیم.

وی ادامه داد: یکی از محدودیت هایی که در پارک ها داریم استفاده برابر همه سنین در بهره برداری از پارک هاست، با توجه به نبود چنین طراحی هایی با یک نقیصه در این زمینه مواجه هستیم که برای اولین گام در تلاش هستیم با همکاری جهاد دانشگاهی دو پارک را بازطراحی کنیم.

کشاورزیان اظهار کرد: در طراحی پارک های جدید با توجه به تملک و موقعیت مکانی در حال حاضر همه نیازها برآورده نشده و دارای استاندارد لازم نیست که بعد از ارزیابی های کامل برای رفع این موارد هدف گذاری و برنامه ریزی خواهد شد.

کشاورزیان استفاده از گونه های مختلف گیاهی و درختان را مستلزم بررسی های کارشناسی دانست و گفت: باتوجه به اینکه در اراک حدود ۷۰ درجه اختلاف دما در فصول مختلف را تجربه می کنیم باید از گونه های گیاهی مقاوم نسبت به این تغییر دما استفاده شود.

وی در خصوص درخواست شهروندان برای سم پاشی در برخی از پارک گفت: سم پاشی باید در حجم مشخصی از آفت و حشره انجام شود، استفاده بی رویه از سم به دلیل تاثیرات زیست محیطی مناسب نیست.

قسمت گفتگوها بسته شد.