مهندس کشاورزیان: شهروندان هدر رفت آب در بخش فضای سبز را به ۱۳۷ اطلاع دهید

ارسال شده در: اخبار | 0

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک جلوگیری از هدر رفت آب در بخش فضای سبز اراک را از مباحث مهم این سازمان دانست و تاکید کرد: استفاده بهینه از میزان آب در دسترس به منزله حفظ حیات و توسعه فضای سبز است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک، محمدرضا کشاورزیان با اشاره به در نظر گرفتن بخش های مختلف از جمله آموزش، بررسی راهکارهای نوین و ارزیابی کارشناسی برای جلوگیری از هدر رفت آب، افزود: خدمت گذاران بخش فضای سبز سازمان تحت آموزش های مورد نیاز قرار گرفتند که به بهترین نحو ممکن آبیاری انجام شود و این آموزش ها هر سال بروز رسانی و تکرار می شود.

وی ادامه داد: در نظر گرفتن و بررسی امکان بهره مندی از راهکارهای نوین برای آبیاری بخش فضای سبز اراک نیز از دیگر اقداماتی است که با هدف کاهش هدر رفت آب و استفاده بهینه از میزان در دسترس انجام می شود.

کشاورزیان با اشاره با شروع فصل گرما و به تبع آن افزایش میزان تبخیر آب گفت: برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر تمهیداتی در نظرگرفته شده و در خصوص چگونگی مصرف آب نیز جلسه های متعددی به صورت میدانی با کارگران فضای سبز برگزار و توصیه های لازم برای کنترل سیستم آبیاری و مصرف بهینه آب با توجه به کمبود منابع آبی ارایه شده است.

وی افزود: با توجه به هدر رفت در برخی از فضاهای سبز شهر شرکت های پیمانکاری که عرصه های فضای سبز را کنترل می کنند، تعهداتی امضا کردند که کارگران را در چگونگی آبیاری مناسب طبق جدول تهیه شده توسط سازمان سیما، منظز و فضای سبز شهری ملزم کنند.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار کرد: برای بررسی وضعیت آبیاری فضای سبز ناظران و کارشناسان این سازمان در مناطق ۵ گانه چگونگی انجام آبیاری ها را رصد و گزارش می کنند.

وی ادامه داد: در دستورالعمل آبیاری فضاهای سبز، تغیراتی به عنوان آبیاری مناسب لحاظ و به مناطق ابلاغ شده که نظارت ها بر اساس وضعیت کم آبی انجام شود.

محمدرضا کشاورزیان با بیان اینکه چنانچه هرگونه هدر رفت آبی در شهر مشاهده شود جریمه های سنگین برای شرکت پیمانکاران اعمال می شود گفت: در این زمینه هیچ بخشی برای سازمان سیما،منظر و فضای سبز قابل قبول نخواهد بود.

وی تصریح کرد: شهروندان هرگونه هدر رفت آب در فضای سبز شهری را با سامانه ۱۳۷و یا با شماره تلفن های ۳۳۱۳۲۰۲۰ الی ۲۳ در میان بگذارند و به این موارد رسیدگی خواهد شد.

کشاورزیان در پایان با بیان اینکه از مجموع ۶۰۰ هزار اصله درخت در اراک ۱۰ درصد درختان بیش از ۵ سال عمر دارند، گفت: امیدواریم و تلاش میکنیم که با استفاده بهینه از منابع آبی بتوانیم درختان و فضای سبز شهر را به خوبی نگهداری کنیم.

قسمت گفتگوها بسته شد.