سمپاشی درختان اراک برای مبارزه با آفات

ارسال شده در: اخبار | 0
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک از انجام اولین مرحله سمپاشی درختان اراک با در نظر گرفتن اصول و شرایط ایمنی برای حفاظت از محیط زیست و سلامت شهروندان، خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک، محمدرضا کشاورزیان گفت: برای مبارزه با انواع آفتات درختان و جلوگیری از وارد شدن آسیب به آنها  عملیات سمپاشی در دستور کار سازمان قرار گرفت.
کشاورزیان با اشاره به اینکه انجام اولین مرحله برنامه مبارزه با آفات کلیدی فضای سبز کلانشهر اراک با مصرف روغن زمستانه در دستور کار سازمان قرار گرفت، گفت: در این مرحله، سمپاشی علیه شپشک خونی نارون و سپردارها روی درختان نارون زبان گنجشک و صنوبر انجام شد.
وی با بیان این توضیح که در ابتدای خردادماه سال جاری افزایش جمعیت شته ها و سپردارها روی درختان اتفاق افتاد، ادامه داد: در گام نخست کارشناسان حفظ نباتات سازمان زمان شروع مبارزه و سموم مناسب را طبق توصیه های سازمان حفظ نباتات وزارت جهادکشاورزی تعیین کردند.
کشاورزیان با تاکید بر این نکته که کاهش جمعیت آفات و در نظر گرفتن مناسب ترین شرایط برای حفاظت از محیط زیست از اصول مورد اهمیت برای سازمان است، افزود: بر این اساس در استفاده از سموم با بهترین کیفیت، استفاده شده است.
وی اظهار کرد: همچنین سموم اختصاصی که بیشترین تلفات روی آفت موردنظر ایجاد شود و بر حشرات مفید و سایر جانوران تاثیر بسیار محدودی داشته باشد در این مرحله از سمپاشی مورد استفاده قرار گرفت و سمپاشی روی درختانی که میزبان بیشترین جمعیت آفات خسارتزا هستند انجام شد.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک خاطرنشان کرد: به منظور کاهش ارتباط سموم با شهروندان، جلوگیری از برگ سوزی گیاهان و کمترین تاثیر بر موجودات غیر هدف، سمپاشی در ساعت ۲۲ الی ۶ صبح انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در مجموع ۱۳ اکیپ سمپاشی در مناطق مختلف کلانشهر اراک عملیات سمپاشی را انجام می دهند، افزود: این اقدام با تجهیزات استاندارد و وسایل ایمنی مرسوم و نظارت مستمر انجام می شود.

 

 

 

 

 

قسمت گفتگوها بسته شد.