حفاظت از درختان اراک با هرس پاییزه

ارسال شده در: اخبار | 0

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک از انجام عملیات هرس پاییزه درختان اراک خبر داد و گفت: این عملیات به منظور فرم دهی و حذف شاخه های آلوده و خطرساز در حال انجم می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک محمدرضا کشاورزیان با تاکید بر اهمیت تاثیر هرس به موقع و اصولی در حفظ حیات و شادابی درختان افزود: برای هرس پاییزه درختان اراک برنامه ریزی و عملیات هرس طبق برنامه در حال انجام است.

وی بیان کرد: کارگاه های آموزشی برای کارگران و کارشناسان برگزار شد که هرس درختان بر اساس نوع درخت به صورت اصولی انجام شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک خاطر نشان کرد: بخشی از هرس مختص تنک کردن تاج درختان است که این مورد امکان عبور نور کافی را فراهم می کند از طرفی در هرس پاییزه شاخه های آفت زده درختان نیز حذف می شود که این مهم در حفظ سلامت درختان موثر است.

کشاورزیان با بیان این نکته که هرس پاییزه به دلیل خواب زمستانه درختان اهمیت ویژه دارد، ادامه داد: برای هرس پاییزه درختان اراک نوع درختان، آسیب هایی مانند آفت، محل قرار گرفتن درختان و… مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس شرایط موجود میزان و نوع هرس تعیین شده است.

قسمت گفتگوها بسته شد.