سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز اراک: با توجه به وضعیت کمبود آب؛ استفاده از گونه‌های مقاوم به کم آبی جهت گل‌کاری در دستور کار سازمان قرار گرفت

ارسال شده در: اخبار | 0

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک محمدرضا کشاورزیان با تاکید بر اهمیت و تاثیر گل کاری مناسب فضای شهر در ایجاد نشاط اجتماعی گفت: فضای شهری در کنار گل کاری دائمی نیاز به گل کاری بر اساس تغییر فصل ها دارد که در هر فصل گل های شاداب مناسب در محیط شهری موجود باشد.

وی با بیان اینکه گل کاری فصلی در سه مرحله پاییز، بهار و تابستان انجام می شود، ادامه داد: مرحله دوم گل کاری با شروع فصل تابستان در دستور کار سازمان قرار گرفت و گونه های مناسب این فصل برای فضای سبز و معابر اراک با نظر کارشناسان انتخاب شد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک بیان کرد: برای گل کاری میادین، معابر و فضای سبز اراک در فصل تابستان برنامه ریزی دقیق صورت گرفت که فضای با نشاطی برای شهروندان در تمامی مناطق اراک ایجاد شود.

کشاورزیان اظهار کرد: یکی از درخواست های مستمر شهروندان ایجاد منظر مناسب و فضای سبز بانشاط در شهر اراک بوده است که تحقق این خواسته شهروندی جزء مهمترین دغدغه های سازمان بوده است، قطعا ایجاد فضای گل کاری مناسب و استفاده از گل های رنگارنگ در محیط شهری فضای بانشاط و باطراوتی ایجاد می کند که طرح گل کاری تابستانه اراک با این هدف تعریف و اجرا شد.

کشاورزیان گفت: برای توسعه فضای سبز محدودیت‌های فراوانی وجود دارد که مهمترین مسئله مربوط به بحث کمبود آب است، به همین دلیل استفاده از گونه های مناسب با این شرایط و البته گونه هایی که از زیبایی و طراوت لازم و مورد انتظار شهروندان برخوردار باشند، مورد توجه سازمان است.

کشاورزیان در پایان تاکید کرد: در کنار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهروندان نیز باید حافظ فضای سبز و فضاهای گل کاری شده باشند و باید توجه داشته باشیم که درخت با شاخه های سالم و گل بر روی شاخه زیبا است و طراوت و نشاط به همراه دارد

قسمت گفتگوها بسته شد.