برگزاری کلاس آموزشی نحوه صحیح هرس درختان ویژه سرپرستان و کارگران سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری در حوزه فضای سبز بصورت تئوری و عملی

ارسال شده در: اخبار | 0

مراد علی عباسی رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری با بیان خبر فوق گفت:در راستای ارتقا سطح کیفی خدمات ارائه شده در حوزه فضای سبز و  آشنایی کارکنان سازمان با نحوه هرس صحیح و علمی درختان در سطح شهر یک دوره کلاس آموزشی نحوه صحیح هرس درختان سطح شهر در محل فرهنگسرای سید الشهدا و با حضور پرسنل و سرپرستان مناطق مختلف فضای سبز برگزار گردید.

آقای عباسی ادامه داد در برگزاری این دوره آموزشی مهندس باقری از کارشناسان حوزه دانشگاه  اقدام به آموزش سرپرستان مناطق مختلف فضای سبز در مورد نحوه صحیح  و علمی هرس درختان و معرفی گونه های گیاهی موجود در سطح شهر نمود .وی افزود  به منظور حفظ و زیبایی فضای سبز موجود هرساله در فصول سرد سال عملیات هرس انواع درختان صورت میپذیرد  که از فواید هرس درختان میتوان به شکل و فرم دادن به نهال که در سال های اول تا چهارم و به عنوان هرس فرم دهی اجرا می شود، حذف شاخه های خشکیده، آفت زده، مریض، شکسته و مزاحم. ، خلوت کردن تاج درخت از شاخ و برگ های اضافی جهت ورود نور و هوا به درون شاخسار درخت. ،جوان کردن درختان مسن با حذف شاخه های پیر و جایگزین کردن آن ها با شاخه های جوان ، جلوگیری از رشد رویشی بیش از حد و وادار کردن گیاه به رشد زایشی ،ایجاد تعادل بین ریشه و ساقه که به ویژه هنگام انتقال نهال دارای اهمیت است. ،بالا بردن کیفیت و اندازه محصول با قطع شاخه های اضافی و متراکم. و کوتاه نگه داشتن درخت، سبب راحتی عملیات داشت (سمپاشی و هرس) می گردد.  آقای عباسی در انتها تاکید کرد امسال نیز همچون سالهای گذشته به منظور  افزایش زیبایی منظر بصری شهری و افزایش عمر مفید  درختان عملیات هرس بصورت گسترده در کلیه مناطق سطح شهر طی روز های آتی انجام خواهد شد.

قسمت گفتگوها بسته شد.